O mnie

DSC_6970-2

Jestem psychologiem. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu i doktoranckie na Uniwersytecie Gdańskim. W międzyczasie skończyłam studia podyplomowe – z 1) pedagogiki ogólnej i szkolnej; 2) psychologii zarządzania; 3) psychologii komunikacji i kreowania wizerunku publicznego. Odbyłam liczne szkolenia z zakresu terapii – szkoliłam się w nurcie Gestalt, teorii relacji z obiektem, ale również odbyłam szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej i terapii dzieci molestowanych seksualnie.

W swojej 25-letniej karierze zawodowej pracowałam (bądź nadal to robię) w szpitalu psychiatrycznym, na uczelni, w wojsku, w MOPR, w poradni psychologiczno-pedagogicznej, Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym przy Sądzie Okręgowym, w szkole. Współpracowałam z policją, sądem, ale również – z firmami (produkcyjnymi, ubezpieczeniowymi) i administracją. Zajmowałam się osobami zdegenerowanymi, z tzw. „nizin społecznych” (w ramach projektu w MOPR i pracy za granicą) i osobami z elit (w ramach prestiżowych zajęć MBA bądź prywatnej praktyki). Zajęcia na studiach MBA prowadziłam przez 12 lat. Uczestniczyłam w licznych projektach, finansowanych ze środków UE, dotyczących m.in. wspierania osób bezrobotnych, czy zagrożonych demoralizacją i wykluczeniem społecznym. Przez 16 lat prowadziłam również praktykę prywatną, zajmując się psychoterapią dzieci, dorosłych i małżeństw.

Moja, dość urozmaicona, droga zawodowa wynika z faktu, że lubię psychologię w różnych jej aspektach. Interesuje mnie psychologia dziecka, toteż chętnie zajmuję się diagnozą dzieci i młodzieży, psychoterapią i konsultacjami dla rodziców. Lubię psychologię społeczną, bo fascynujące jest odkrywanie mechanizmów tkwiących w grupie i społeczności. Toteż chętnie prowadzę szkolenia dotyczące tzw. umiejętności miękkich. Ciekawi mnie psychologia biznesu (czy pracy – jak kto woli), bo jest całkowicie różna od pozostałych psychologii 🙂 i daje duże pole do działania dla psychologa. Aktualnie pracuję jako psycholog zarównio w Polsce jak i w Niemczech.

Lubię dzielić się swoją wiedzą, więc od czasu do czasu – coś publikuję.

QR ORCID

A tak poza psychologią – to pasjonują mnie podróże i odkrywanie świata; fotografika; kultura krajów arabskich; strategiczne gry komputerowe i sport (łyżwy hokejowe – moim ostatnim odkryciem jest freestyle, jak również fitness i rower). Bardzo lubię też czytać. I rozmyślać. Z ciekawostek – zostałam modelką Age+ :), będąc „sylwetką” plakatu ogólnopolskiej konferencji: 17.03.13_konferencja_psychologii (1)-1

Ewa Łodygowska, Szczecin

Możliwość konsultacji online


Mój wykład (Uniwersytet Szczeciński): Problemy okresu dojrzewania

Artykuły:

Możliwość komentowania jest wyłączona.